Śląsk Wrocław traci talent za darmo! Zagra u van den Broma
Ogromny cios dla Śląska Wrocław tuż po wywalczeniu awansu do Ekstraklasy. 19-letni Krzysztof Kurowski nie przedłuży kontraktu i na zasadzie wolnego transferu przeniesie się do holenderskiego Twente.
Wrocławski Śląsk, mimo wielkiego świętowania z okazji błyskawicznego powrotu do elity, musi przełknąć wyjątkowo gorzką pigułkę. Zamiast budować kadrę na Ekstraklasę, klub właśnie wypuścił z rąk jednego ze swoich najbardziej obiecujących zawodników. Co najgorsze – bez zarobienia chociażby złotówki.
Krzysztof Kurowski ucieka z Wrocławia! Zagra w lidze holenderskiej
Z ustaleń TVP Sport wynika, że Krzysztof Kurowski spakuje walizki i po wygaśnięciu umowy opuści Dolny Śląsk na zasadzie wolnego transferu. 19-latek, który przebojem wdarł się do wyjściowej jedenastki i zabezpieczył lewe wahadło w kluczowej fazie walki o awans, był już o krok od parafowania nowego kontraktu. Rozmowy były na finiszu, a warunki ustalone, lecz nagły zwrot akcji zniweczył całe porozumienie.
Młody defensor cieszył się sporym wzięciem na rynku – pytała o niego Wisła Płock, a także przedstawiciele czeskiego Hradec Kralove. Nastolatek wybrał jednak opcję z najwyższej półki i spróbuje swoich sił na zachodzie Europy.
Wychowanek Śląska zamyka swój licznik we Wrocławiu na 31 oficjalnych występach, w których zanotował dwa trafienia i trzy asysty. Dla klubu, który dopiero co odzyskał miejsce w Ekstraklasie, strata wycenianego na blisko pół miliona euro młodzieżowca w taki sposób to potężny cios organizacyjny i wizerunkowy.
Redakcja Wokół Ekstraklasy
Portal SportowyDostarczamy rzetelne i szybkie informacje ze świata polskiej Ekstraklasy. Analizujemy taktykę drużyn, kulisy transferów i kondycję finansową klubów. Piszemy bez clickbaitów i bezkompromisowo.
Dołącz do dyskusji na X
Usunęliśmy sekcję lokalnych komentarzy i ocen. Podziel się swoją opinią na platformie X (Twitter) i zobacz, co o tym piszą inni kibice!
Napisz post na X (Twitter) →