Koniec niewypału Pogoni! Blackburn daje 2 mln euro za Greenwooda!
Sam Greenwood może opuścić Ekstraklasę. Choć jego transfer do Pogoni Szczecin zapowiadany był jako hit, Anglik rozczarował. Teraz pojawia się szansa na potężny zarobek – klub otrzymał ofertę.
Transfer Sama Greenwooda do Pogoni Szczecin wzbudził spore poruszenie w polskim środowisku piłkarskim. Młody Anglik z doświadczeniem gry w Premier League miał zdominować ligowe boiska, jednak poza kilkoma pojedynczymi błyskami, całkowicie rozczarował.
Słaba dyspozycja sprawiła, że już pod koniec ubiegłego sezonu głośno mówiło się o jego odejściu. Pogoń chętnie zrezygnuje z jego usług, zwłaszcza że skrzydłowy mocno obciąża klubowy budżet.
Oferta na stole! Anglik na wylocie ze Szczecina!
Z najnowszych informacji Piotra Koźmińskiego z portalu Goal.pl wynika, że konkretny krok w kierunku zakontraktowania 24-latka wykonało Blackburn Rovers. Grający w Championship klub złożył już oficjalną ofertę wykupu.
„Kwota transferu wraz z bonusami może sięgnąć nawet 2 milionów euro.”
— Goal.pl
Dla Pogoni byłby to genialny interes – nie dość, że odciążą listę płac, to jeszcze zarobią ogromne pieniądze na zawodniku, który sportowo nie dawał drużynie oczekiwanej jakości.
To jednak nie wszystko. Blackburn musi oglądać się za siebie, ponieważ sytuację Greenwooda bacznie monitoruje również turecki Trabzonspor. Na ten moment to jednak Anglicy są znacznie konkretniejsi i wszystko wskazuje na to, że powrót piłkarza do ojczyzny jest już na ostatniej prostej.
Redakcja Wokół Ekstraklasy
Portal SportowyDostarczamy rzetelne i szybkie informacje ze świata polskiej Ekstraklasy. Analizujemy taktykę drużyn, kulisy transferów i kondycję finansową klubów. Piszemy bez clickbaitów i bezkompromisowo.
Dołącz do dyskusji na X
Usunęliśmy sekcję lokalnych komentarzy i ocen. Podziel się swoją opinią na platformie X (Twitter) i zobacz, co o tym piszą inni kibice!
Napisz post na X (Twitter) →