Afimico Pululu odrzuca miliony z Arabii! Snajper stawia twarde warunki
Afimico Pululu od 1 lipca stanie się oficjalnie wolnym zawodnikiem po tym, jak nie przedłużył kontraktu z Jagiellonią Białystok. Rozchwytywany napastnik otrzymał właśnie kosmiczną ofertę z Arabii Saudyjskiej. Jak donosi Szymon Janczyk, reprezentant DR Konga zdecydował się ją jednak odrzucić. Snajper stawia sprawę jasno – chce zarabiać wielkie pieniądze, ale wyłącznie na Starym Kontynencie.
Władze Jagiellonii Białystok do samego końca walczyły o podpisanie nowej umowy ze swoim kluczowym atakującym. Pululu nie był jednak skory do tego, by dalej występować na Podlasiu, zwłaszcza że po znakomitym sezonie wzbudził ogromne zainteresowanie ze strony zamożniejszych klubów. W kontekście jego przyszłości najgłośniej przewijają się marki z PKO Ekstraklasy: Widzew Łódź, Wieczysta Kraków oraz Górnik Zabrze.
Pululu nie skusił się na kontrakt wart 1,2 miliona euro rocznie!
Arabia Saudyjska odpada. Co z kierunkiem krajowym?
Najwięcej konkretów na ten moment przedstawił czterokrotny mistrz Polski, Widzew Łódź. Łodzianie zaoferowali zawodnikowi propozycję opiewającą na 700 tysięcy euro, jednak ta kwota nie rzuciła na kolana otoczenia piłkarza. W grze pojawił się także kierunek saudyjski z pensją rzędu 1,2 miliona euro, ale sam zainteresowany nie chce opuszczać Europy.
Pululu oczekuje podobnych zarobków, ale od klubów ze Starego Kontynentu. Chociaż jego priorytetem pozostaje przeprowadzka do silniejszej ligi zachodniej, polskie drużyny wcale nie są tutaj bez szans, a cała sprawa jest niezwykle rozwojowa.
26-letni napastnik żegna się z Białymstokiem po okresie gry w latach 2023-2026, podczas którego wyrósł na absolutną gwiazdę ligowych boisk. Gdzie ostatecznie wyląduje bramkostrzelny napastnik? O tym przekonamy się zapewne w najbliższych tygodniach.
Źródło: Szymon Janczyk
Redakcja Wokół Ekstraklasy
Portal SportowyDostarczamy rzetelne i szybkie informacje ze świata polskiej Ekstraklasy. Analizujemy taktykę drużyn, kulisy transferów i kondycję finansową klubów. Piszemy bez clickbaitów i bezkompromisowo.
Dołącz do dyskusji na X
Usunęliśmy sekcję lokalnych komentarzy i ocen. Podziel się swoją opinią na platformie X (Twitter) i zobacz, co o tym piszą inni kibice!
Napisz post na X (Twitter) →